Kıymetli verilerinizi güvensiz ortamlarda taşımayın!

Bu karlı günlerde bir şekilde evden de olsa çalışmamız gerekiyor. Ofiste iken erişebildiğimiz tüm dosyalara güvenli bir şekilde ulaşmamız gerekiyor. Şirketimizde kullanılan kurumsal dosya paylaşım platformu yoksa ya da her ne kadar güvenli olduğunu düşünsek de dosya paylaşım platformlarından paylaşamayacağımız kadar gizli/önemli bilgilerimiz varsa o zaman ne yapacağız? Bu kadar gizli/önemli bilgiyi sıradan bir Flash disk/hard diskte taşımaktan daha tehlikeli bir durum olamaz. O çok değer verdiğiniz şirket verileriniz, formülleriniz, çizimleriniz, raporlarınız ve benzeri çok kıymetli verilerinizi taşıdığınız geleneksel flash disk/hard diskler çalınır veya kaybolursa ne yapacaksınız? İstenmeyen kişilerin eline geçen verileriniz sizin için çok maliyetli olabilir. Şirket planlarınızın, formüllerinizin veya çizimlerinizin rakiplerinizin eline geçtiğini düşünün, size parasal maliyetinden çok prestij kaybı olarak geri dönecektir.

Tüm bu kötü senaryoları engellemek mümkün. Çalışanlarınızın ve hatta üst yönetimdeki herkesin kullanması gereken şifreli USB Flash disk veya şifreli Hard Disklerin kullanımını yaygınlaştırmak bu konuda alınması gereken en önemli önlem.

Bu konuda yıllardır kendini geliştiren ve global pazarda lider konumda olan Datalocker ürünlerini incelemenizi tavsiye ederiz.

Kullanılan cihazın kaybolması veya çalınması durumunda hem uzaktan bilgilerin silinebilmesi hem de Askeri standartlarda (FIPS) şifreleme sunması ile bilgilerinizi güvenli bir ortamda paylaşıp yanınızda taşıyabilirsiniz.

Comments are closed.